Dołącz do ekipy małych skarbników i zwiedzaj śląskie podziemia z magicznymi istotami!

Mali skarbnicy i podziemny pościg

Zabrze

Asza mali skarbnicy

Cześć,
jestem Asza!

Choć wszyscy mnie szukają, Ja wcale nie chcę zastać znaleziona.

Czy pomożesz mi się ukryć…?

 

Mali skarbnicy

Wakacyjne plany Olgi i Piotra legły w gruzach. Ich mama trafiła do szpitala, a dzieci, zamiast na chorwackiej plaży, wylądowały w Zabrzu u babci.

Rozczarowane i smutne niechętnie biorą udział w miejskich półkoloniach w Sztolni Królowa Luiza. Tymczasem miasto odkrywa przed nimi swoje tajemnice i otwiera im drogę do zapomnianych podziemnych korytarzy. Ktoś ukryty głęboko pod ziemią potrzebuje ich pomocy… Czy mali skarbnicy podejmą wyzwanie i ruszą na ratunek?

To piękna przygodowa opowieść o potrzebie współpracy, różnicach, które trzeba nauczyć się akceptować, a także o tym, że stare kopalnie to nie tylko nudne i często opuszczone górnicze chodniki, lecz nadzwyczaj ciekawy, warty uwagi podziemny świat.

 

Do biegu, gotowi, start! Właśnie rozpoczyna się wyścig z czasem. Mali skarbnicy przemierzają podziemia Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w poszukiwaniu podziemnych istot: zagubionej księżniczki Aszamali i Szczybroka Rudka. Sprawy wymykają się spod kontroli, a księżniczka wydostaje się na powierzchnię, do świata ludzi. To czas, kiedy przyjaźń i wzajemne zaufanie zostaną poddane próbie.

Bohaterowie muszą zdecydować, dla kogo są w stanie zaryzykować zdrowie, a może i życie.

Mali skarbnicy
Mali Skarbnicy i podziemny pościg

Mali skarbnicy i podziemny pościg – to druga część fantastyczno- przygodowej serii dla dzieci, która oprócz wciągającej akcji i niebywałych przygód, pozwala młodemu czytelnikowi poznać zabytki związane z wydobyciem węgla. Opowieść zabiera czytelnika do zabrzańskich obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego: Sztolni Królowa Luiza oraz Kopalni Guido. Akcja książki toczy się nie tylko pod ziemią, ale także w charakterystycznych dla Miasta miejscach, np. na stadionie Arena Zabrze, czy w starej dzielnicy Zabrza – Biskupicach.

Sprawdź, w których księgarniach możesz ją znaleźć lub zamów bezpośrednio online z naszej strony, dodatkowo nawet z dedykacją!